My Favorite Movies
| tenshiakuma27's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 2 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 3 |
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002, G) |
|
| 4 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 5 |
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995, G) |
|
| 6 |
Pom Poko (Heisei tanuki gassen pompoko) (The Raccoon War) 1994, PG) |
|
| 7 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 8 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 9 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 10 |
Porco Rosso (Kurenai no buta) 1992, PG) |
|
| 11 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 12 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004, Unrated) |
|
| 13 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003, Unrated) |
|
| 14 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004, Unrated) |
|
| 15 |
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001, Unrated) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
















