My Favorite Movies
| tenebrous03's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Bringing Up Baby 1938, Unrated) |
|
| 3 |
Star Trek - First Contact 1996, PG-13) |
|
| 4 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 5 |
Little Big League 1994, PG) |
|
| 6 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 7 |
Candleshoe 1977, G) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Secret Garden 1993, PG) |
|
| 13 |
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989, PG) |













