My Favorite Movies
| tenderhanan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 3 |
Emma 1996, PG) |
|
| 4 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 5 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 6 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 7 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 8 |
Message in a Bottle 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Anna and the King 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 11 |
Love Story 1970, PG) |
|
| 12 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 13 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 15 |
Master and Commander: The Far Side of the World 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Troy 2004, R) |
|
| 17 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 18 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 19 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Catch Me If You Can 1989, R) |
|
| 21 |
The Astronaut's Wife 1999, R) |




















