My Favorite Movies
| tellos's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Grease 1978, PG) |
|
| 6 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 7 |
Sin City 2005, R) |
|
| 8 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 9 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 10 |
American History X 1998, R) |
|
| 11 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 13 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 14 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 15 |
Moon 2009, R) |















