My Favorite Movies


  tegs19921's Rating My Rating
1
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
so loved this! Its so cute
2
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
So loved it!!
3
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
Just like the others ^.^
4
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
Love it!! ^.^ So cute
5
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
I love this movie! Just Mayazaki's other films ^_^
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Has a HAPPY ending
7
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Go Neo!
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
so loved it
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
3rd was better....
10
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
so hicking funny!
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
SO KOOL

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments