My Favorite Movies
| teenitini's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 2 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 8 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 10 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 13 |
King Kong 2005, PG-13) |













