Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  teddycraze34's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Whoaaaa, this is really a GOOD movie! I am glad that my daughter asked me to go with her to see it!
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Love this movie! I give it 100% on Daniel radcliffe, Rupert Grint, and Emma Watson, they really bring the magic out to all of us. Great for whole family to watch!
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
More actions and this dude, Daniel Radcliffe really great in this one!
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Daniel Radcliffe really grew up in this movie and more to folllow, this movie is really good!
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
At first I was not sure how this movie will come out when I first started watching it with my girls, it turn out really good that I decide to "follow" his footsteps in his other Harrp Potter movies,
6
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
OH man! Those boys sure is HOT in this one! Jason Patric made me DROOL!!!
7
Walk the Line 2005,  PG-13)
Walk the Line
Love country music? This one is worth watching!
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Whoaaaaaaaa! Johnny Depp really bring his actions out in this movie!
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
At first I thought Johhn Depp were bit quirky however he really bring it out in himself and bring this movie alive!
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Life in the fast lane!!! This really keep you on the edge of your seat!
11
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Vin Disel is a babe in this one, Paul Walker is hot too as well!
12
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
I rather watch the Fast and Furious than this one bec Vin Disel really a hot sexy dude than this one!
13
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
Indiana Jones and the Last Crusade
Ah, this action is a blast!
14
Coal Miner's Daughter 1980,  PG)
Coal Miner's Daughter
Sissy Spack is a good acturess in this movie.. love her singing!
15
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
Lara Croft - Tomb Raider
This lady shuld have made more Tomb Raidar movie she is a really good actress in this one.
16
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life
Ahh, I wish I was on this mission!
17
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
Bradon Fraiser is great in this one.. Rachel Wertz is worth watching when she search for Gold Book
18
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
The Mummy Returns
Need to ay more on this one? This is really good movie and great actions!
19
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
20
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix: An IMAX 3D Experience ,  PG-13)
22
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
pretty good movie.. I m impressed that they did corporate it into the movie well job done!
24
Fast & Furious 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments