My Favorite Movies
| teaviola's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 2 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 3 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 6 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 7 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 8 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Milk 2008, R) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 11 |
The Shining 1980, R) |
|
| 12 |
Suspiria 1977, R) |
|
| 13 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 14 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 15 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 16 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 17 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 18 |
Sin City 2005, R) |


















