My Favorite Movies
Give list a short description
| TeamJASPER's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 4 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 5 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 6 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993, R) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 9 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 10 |
Better Off Dead 1985, PG) |
|
| 11 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 12 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 13 |
Sixteen Candles 1984, PG) |













