My Favorite Movies


  teafish's Rating My Rating
1
Donnie Darko 2001,  R)
2
The Prophecy 1995,  R)
3
Fight Club 1999,  R)
4
Legend 1986,  PG)
5
Secretary 2002,  R)
6
Willow 1988,  PG)
7
The Lion King 1994,  G)
8
A History of Violence 2005,  R)
9
The Matrix 1999,  R)
10
Pitch Black 2000,  R)
11
Forbidden Planet 1956,  G)
12
V for Vendetta 2006,  R)
13
The Prestige 2006,  PG-13)
14
Tremors 1990,  R)
15
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
16
Arsenic and Old Lace 1944,  Unrated)
17
The Crow 1994,  R)
18
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
19
Laura 1944,  Unrated)
20
Serenity 2005,  PG-13)
21
Stage Beauty 2004,  R)
22
300 2007,  R)
23
Metroland 1997,  R)
24
Quills 2000,  R)
25
How To Marry A Millionaire 1953,  Unrated)
26
Brazil 1985,  R)
27
Picnic at Hanging Rock 1975,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments