My Favorite Movies


  tcosy6's Rating My Rating
1
Grease 1978,  PG)
Grease
childhood favorite, first time i saw it was at the movies which made it even better, and it was my first dvd =]
2
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
this movie always makes me cry
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
*sigh*
4
Reality Bites 1994,  PG-13)
5
Underworld 2003,  R)
Underworld
i love her cloths gimi gimi gimi
6
Little Women 1994,  PG)
Little Women
better then the book but i dont like the end too much
7
American Beauty 1999,  R)
American Beauty
normal life magnefied
8
Love Actually 2003,  R)
9
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
as if batman movies wernt good enough, now it's with Jim Carry!!!!
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
11
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
one of my chiledhood favorites
12
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
13
Heathers 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments