My Favorite Movies


  tcharmonica's Rating My Rating
1
Constantine 2005,  R)
2
Day Watch 2007,  R)
3
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004,  R)
4
I Am A Sex Addict 2005,  R)
5
The Black Dahlia 2006,  R)
6
1408 2007,  PG-13)
7
Reservoir Dogs 1992,  R)
8
Death Proof 2007,  R)
9
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
10
Desperado 1995,  R)
11
Headhunter 2005,  Unrated)
12
The Fifth Element 1997,  PG-13)
13
Léon (The Professional) 1994,  R)
14
The Messenger: The Story of Joan of Arc 1999,  R)
15
The Big Blue (Le Grand bleu) 1988,  R)
16
Nikita (La Femme Nikita) 1990,  R)
17
Angel-A 2005,  R)
18
Subway 1985,  R)
19
Atlantis 1991,  Unrated)
20
Le Dernier Combat (The Last Battle) (The Last Combat) 1983,  R)
21
Mulholland Drive 2001,  R)
22
Dune 1984,  PG-13)
23
Blue Velvet 1986,  R)
24
Lost Highway 1997,  R)
25
The Elephant Man 1980,  PG)
26
Eraserhead 1977,  R)
27
Wild At Heart 1990,  R)
28
Vabank 1981,  Unrated)
29
Vabank II 1985,  Unrated)
30
Fast Food 1989,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. tcharmonica
    tcharmonica posted 2 years ago

    EXCELLENT!