My Favorite Movies
Give list a short description
| tborutski's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 2 |
An Inconvenient Truth 2006, PG)
this movie is both the best and worst movies of all time because of the message, Global warming, this subject is the saddest subject imaginable. we ARE distroying our own plannet and we MUST do somthing about it. this is the best movie because i think that no one is compleat without seeing and acting on this issue because if we don't, there will be no more Earth to live on |
|
| 3 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 5 |
The Cable Guy 1996, PG-13) |
|
| 6 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 7 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 9 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 11 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 12 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 13 |
Planet of the Apes 1968, G) |
|
| 14 |
The Guardian 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 16 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 17 |
MXP: Most Xtreme Primate 2003, G) |
|
| 18 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Untraceable 2008, R) |




















tborutski posted 4 years ago
in no particular order eccept for the first two