My Favorite Movies


  TazRaven's Rating My Rating
1
The Crow 1994,  R)
2
Pulp Fiction 1994,  R)
3
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
4
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
6
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
7
The Shawshank Redemption 1994,  R)
8
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
I could watch this movie every day for the rest of my life and still laugh.
9
Reservoir Dogs 1992,  R)
10
Good Will Hunting 1997,  R)
11
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
12
The Matrix 1999,  R)
13
Tommy Boy 1995,  PG-13)
14
Kingpin 1996,  PG-13)
15
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
16
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
17
The Green Mile 1999,  R)
18
This Is Spinal Tap 1984,  R)
19
There's Something About Mary 1998,  R)
20
Bowling for Columbine 2002,  R)
21
Under Siege 1992,  R)
22
Saving Private Ryan 1998,  R)
23
Spider-Man 2002,  PG-13)
24
Running Scared 1986,  R)
25
Training Day 2001,  R)
26
Shocker 1989,  R)
27
Big Daddy 1999,  PG-13)
28
Lean on Me 1989,  PG-13)
29
Honeymoon in Vegas 1992,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments