My Favorite Movies


  tazori's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
300 2007,  R)
3
Pulp Fiction 1994,  R)
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
5
Wedding Crashers 2005,  R)
6
The Matrix 1999,  R)
7
Finding Nemo 2003,  G)
8
Braveheart 1995,  R)
9
Shrek 2001,  PG)
10
Transformers 2007,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Pretty Woman 1990,  R)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
14
The Shawshank Redemption 1994,  R)
15
The Godfather 1972,  R)
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
17
Gladiator 2000,  R)
18
Sin City 2005,  R)
19
Saving Private Ryan 1998,  R)
20
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
21
Back to the Future 1985,  PG)
22
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
23
Top Gun 1986,  PG)
24
Schindler's List 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments