My Favorite Movies
| taz457's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
When Night Is Falling 1995, R)
Excellent love story/drama. Takes your heart right from the start and does not let go, even in the end, you want more! |
|
| 2 |
Bound 1996, R) |
|
| 3 |
Girl Play 2004, Unrated) |
|
| 4 |
A Girl Thing 2001, Unrated) |
|
| 5 |
Combats de femme (Un amour de femme, A Woman's Love) 2004, Unrated) |
|
| 6 |
April's Shower 2003, R) |
|
| 7 |
Boys Don't Cry (Chlopaki nie placza) 2000, Unrated) |
|
| 8 |
But I'm A Cheerleader 1999, R) |
|
| 9 |
Clara cet été là (Clara's Summer) 2004, Unrated) |
|
| 10 |
D.E.B.S. 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Goldfish Memory 2003, G) |
|
| 12 |
It's In The Water 1997, R) |
|
| 13 |
Lost and Delirious 2001, R) |
|
| 14 |
Mango Kiss (Mango Me) 2003, Unrated) |
|
| 15 |
Nina's Heavenly Delights 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Treading Water 2001, NC-17) |
|
| 17 |
Alone 2002, R) |
|
| 18 |
The Rising Place 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Loser Love 1999, R) |
|
| 20 |
Better Than Chocolate 1999, R) |
|
| 21 |
Boys on the Side 1995, R) |
|
| 22 |
Desert Hearts 1986, R) |
|
| 23 |
If These Walls Could Talk 2 2000, R) |
|
| 24 |
Lianna 1983, R) |
|
| 25 |
Loving Annabelle 2006, Unrated) |
|
| 26 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 27 |
Diabolique 1996, R) |
|
| 28 |
My Summer of Love 2005, R) |
|
| 29 |
Gia 1998, R) |





























