My Favorite Movies
| tayyebgh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Thin Red Line 1998, R) |
|
| 2 |
Catch-22 1970, R) |
|
| 3 |
Eyes Wide Shut 1999, R) |
|
| 4 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Close-up 1990, R) |
|
| 6 |
Match Point 2005, R) |
|
| 7 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 8 |
Hamoun 1992, Unrated) |
|
| 9 |
Before the Devil Knows You're Dead 2007, R) |
|
| 10 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 11 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |












