My Favorite Movies


  1. TavaJo
  2. Cheezy

I Like all kinds of movies!!!

  TavaJo's Rating My Rating
1
The Breakfast Club 1985,  R)
2
Sixteen Candles 1984,  PG)
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
4
Pretty Woman 1990,  R)
5
Casper 1995,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
9
Aquamarine 2006,  PG)
10
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
11
The Lion King 1994,  G)
12
Saw 2004,  R)
13
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
14
Peter Pan 2003,  PG)
15
Rent 2005,  PG-13)
16
Mulan 1998,  G)
17
Brother Bear 2003,  G)
18
Cinderella 1950,  G)
19
Beauty and the Beast 1991,  G)
20
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
21
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
22
The Notebook 2004,  PG-13)
23
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
24
Prime 2005,  PG-13)
25
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
26
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
27
Babe 1995,  G)
28
Bambi 1942,  G)
29
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
30
Saw II 2005,  R)
Saw II
I loved it but then again i love gory movies

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments