My Favorite Movies


  tauro5484's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
The Green Mile 1999,  R)
3
Forrest Gump 1994,  PG-13)
4
The Exorcist 1973,  R)
5
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
6
The Fifth Element 1997,  PG-13)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
Reservoir Dogs 1992,  R)
9
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
The Incredibles 2004,  PG)
13
Shrek 2001,  PG)
14
Mean Girls 2004,  PG-13)
15
Clueless 1995,  PG-13)
16
Spaceballs 1987,  PG)
17
High Anxiety 1978,  PG)
18
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
19
Paper Moon 1973,  PG)
20
Blazing Saddles 1974,  R)
21
Clue 1985,  PG)
22
Spanglish 2004,  PG-13)
23
The Notebook 2004,  PG-13)
24
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
25
Brokeback Mountain 2005,  R)
26
Scream 1996,  R)
27
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
28
Beauty and the Beast 1991,  G)
29
Seven (Se7en) 1995,  R)
30
American Beauty 1999,  R)
31
Maria Full of Grace 2003,  R)
32
Frida 2002,  R)
33
Amores Perros 2000,  R)
34
Y Tu Mamá También 2001,  R)
35
Bad Education (La Mala educación) 2004,  NC-17)
36
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003,  R)
37
Toy Story 1995,  G)
38
Aladdin 1992,  G)
39
Requiem for a Dream 2000,  R)
40
Donnie Darko 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments