My Favorite Movies
Movies and Shows and Junk.
| TastyCrayons's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Across the Universe 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 6 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 7 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 8 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Mulan 1998, G) |
|
| 10 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Pom Poko (Heisei tanuki gassen pompoko) (The Raccoon War) 1994, PG) |
|
| 12 |
Antz 1998, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 14 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Digimon - The Movie 1999, PG) |
|
| 16 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 17 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 18 |
Me, Myself & Irene 2000, R) |


















