My Favorite Movies
| Tasslehoff's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Halloween 1978, R) |
|
| 2 |
Halloween II 1981, R) |
|
| 3 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 4 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 5 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 6 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 7 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 8 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 9 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 11 |
The Brave Little Toaster 1987, G) |











