Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Tashblack's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
5
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
12
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
13
School of Rock 2003,  PG-13)
14
Benny & Joon 1993,  PG)
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
16
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
17
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
18
A Walk to Remember 2002,  PG)
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
20
Shrek 2 2004,  PG)
21
Finding Nemo 2003,  G)
22
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
23
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
24
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
25
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
26
Twilight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments