My Favorite Movies
| tashasuge77's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 4 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 5 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Last Order: Final Fantasy VII 2005, Unrated) |
|
| 7 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Better Luck Tomorrow 2002, R) |
|
| 9 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 11 |
Eat Drink Man Woman (Yin shi nan nu) 1994, Unrated) |
|
| 12 |
Where the Heart Is 2000, PG-13) |
|
| 13 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 14 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 15 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 16 |
The Family Stone 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Twister 1996, PG-13) |
|
| 18 |
Mulan 1998, G) |
|
| 19 |
The Craft 1996, R) |
|
| 20 |
Eve's Bayou 1997, R) |
|
| 21 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 22 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 24 |
What Lies Beneath 2000, PG-13) |
|
| 25 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 26 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 27 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 28 |
Spanglish 2004, PG-13) |




























