My Favorite Movies
| tashandrico's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Friday 1995, R) |
|
| 2 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 3 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 4 |
First Sunday 2008, PG-13) |
|
| 5 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 6 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 7 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996, R) |
|
| 9 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993, R) |
|
| 10 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 11 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 12 |
Bra Boys 2007, R) |
|
| 13 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 14 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 15 |
50 Cent - Refuse to Die 2002, Unrated) |
|
| 16 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 17 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Glitter 2001, PG-13) |
|
| 21 |
American Me 1992, R) |
|
| 22 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 23 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 24 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 25 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 26 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 27 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 28 |
The Hills Have Eyes 2 2007, R) |




























