My Favorite Movies
| tasdevil1192's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Dirty Shame 2004, R) |
|
| 2 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 3 |
Babe 1995, G) |
|
| 4 |
Babe: Pig in the City 1998, G) |
|
| 5 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Cry Wolf 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Destination Anywhere 1997, Unrated) |
|
| 8 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 9 |
Dirty Deeds 2002, R) |
|
| 10 |
Grease 1978, PG) |
|
| 11 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 12 |
Green Day - Bullet in a Bible 2005, Unrated) |
|
| 13 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 14 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 15 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 16 |
National Lampoon's Pucked 2006, R) |
|
| 17 |
No Looking Back 1998, R) |
|
| 18 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 19 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 20 |
Row Your Boat 2000, Unrated) |
|
| 21 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 25 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 26 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 27 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 28 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 29 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 30 |
The Leading Man 1996, R) |
|
| 31 |
U-571 2000, PG-13) |
|
| 32 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 33 |
Max Keeble's Big Move 2001, PG) |
|
| 34 |
The Magic of Ordinary Days 2005, Unrated) |
|
| 35 |
Cursed 2004, PG-13) |
|
| 36 |
Soul Assassin 2001, R) |
|
| 37 |
Kevin of the North (Chilly Dogs) 2001, PG-13) |
|
| 38 |
Nick and Norah's Infinite Playlist 2008, PG-13) |
|
| 39 |
Mr. Brooks 2007, R) |
|
| 40 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 41 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 42 |
10,000 B.C. 2008, PG-13) |
|
| 43 |
Vampires - Los Muertos 2002, R) |
|
| 44 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 45 |
Amazing Grace 2007, PG) |
|
| 46 |
Insomnia 2002, R) |













































