My Favorite Movies
| tartalia16's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
MirrorMask 2005, PG) |
|
| 2 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 7 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 8 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 9 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 10 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Reign of Fire 2002, PG-13) |
|
| 13 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 14 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 15 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 16 |
TMNT 2007, PG) |
|
| 17 |
Van Helsing 2004, PG-13) |

















