My Favorite Movies


  tarotwatery's Rating My Rating
1
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002,  R)
Mou gaan dou (Infernal Affairs)
What the heck is with that poster?! But otherwise, REALLY GOOD MOVIE. Is all.
2
Hero 2002,  PG-13)
Hero
Oooh...ahhh...
3
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) 2000,  PG)
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love)
Let the rank speak for itself
4
Sabrina 1954,  Unrated)
5
Kung Pow! Enter the Fist 2002,  PG-13)
Kung Pow! Enter the Fist
Everything I hate in movies. Put in one DVD? Works.
6
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
7
Dogma 1999,  R)
8
Trainspotting 1996,  R)
9
Lady in the Water 2006,  PG-13)
10
Unbreakable 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments