Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tarekelesnawy's Rating My Rating
1
Next 2007,  PG-13)
2
The Girl Next Door 1998,  R)
3
Wind Chill 2007,  R)
4
The 300 Spartans 1962,  Unrated)
5
The Notebook 2004,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Fight Club 1999,  R)
8
Wedding Crashers 2005,  R)
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
11
The Matrix 1999,  R)
12
Braveheart 1995,  R)
13
The Departed 2006,  R)
14
Step Up 2006,  PG-13)
15
Sin City 2005,  R)
16
Pretty Woman 1990,  R)
17
Hitch 2005,  PG-13)
18
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
19
Saving Private Ryan 1998,  R)
20
Love Actually 2003,  R)
21
The Shawshank Redemption 1994,  R)
22
Donnie Darko 2001,  R)
23
The Even Stevens Movie 2003,  G)
24
Doug's First Movie 1999,  G)
25
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
26
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments