My Favorite Movies
| tanyavfisher's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 2 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 3 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 4 |
The Queen 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 6 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 7 |
Count Dracula & His Vampire Bride 1978, R) |
|
| 8 |
Speed 1994, R) |
|
| 9 |
The Fog 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Dracula 2000 2000, R) |
|
| 11 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 12 |
Carrie 1976, R) |
|
| 13 |
The Rage: Carrie 2 1999, R) |
|
| 14 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 15 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 16 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
















