My Favorite Movies


  1. tangodawg141
  2. gary

all movies that are my favorites

  tangodawg141's Rating My Rating
1
Police Academy 1984,  R)
2
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
Planes, Trains and Automobiles
my favorite movie of all time
3
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
love this movie
4
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
5
Joe Dirt 2001,  PG-13)
Joe Dirt
i love this movie
6
Ladder 49 2004,  PG-13)
7
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
8
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
9
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
10
The Waterboy 1998,  PG-13)
11
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
12
Speed 1994,  R)
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
14
Men in Black 1997,  PG-13)
15
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
16
American Pie 2 2001,  R)
17
Stitch! The Movie 2003,  G)
18
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
Dr. Dolittle 2
uh huh
19
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
20
The Green Mile 1999,  R)
21
Wild Wild West 1999,  PG-13)
22
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
23
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
Austin Powers: International Man of Mystery
very good film
24
Cats & Dogs 2001,  PG)
Cats & Dogs
it was ok
25
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
26
Toy Story 1995,  G)
Toy Story
ya
27
Ghostbusters 1984,  PG)
28
Kronk's New Groove 2005,  G)
29
The Good Son 1993,  R)
30
Cars 2006,  G)
31
The Polar Express 2004,  G)
32
Chicken Run 2000,  G)
33
Godzilla 1998,  PG-13)
34
Space Jam 1996,  PG)
35
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
36
Hercules 1997,  G)
37
Stephen King's It 1990,  Unrated)
38
Anger Management 2003,  PG-13)
39
Stuart Little 1999,  PG)
Stuart Little
i still like this movie
40
The Mask 1994,  PG-13)
41
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
really sad
42
Home Alone 1990,  PG)
43
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
44
Big Daddy 1999,  PG-13)
45
101 Dalmatians 1996,  G)
46
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
47
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
48
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
49
Stand by Me 1986,  R)
50
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
51
Tommy Boy 1995,  PG-13)
52
Apollo 13 1995,  PG)
53
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
54
Lilo & Stitch 2003,  G)
55
The Santa Clause 1994,  PG)
56
Little Nicky 2000,  PG-13)
57
The Animal 2001,  PG-13)
58
Cheech and Chong's Nice Dreams 1981,  R)
59
Full Metal Jacket 1987,  R)
60
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
61
Jingle All the Way 1996,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments