My Favorite Movies


  tamms48's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
2
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
8
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
9
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
10
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
11
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
12
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
13
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
14
Howling IV: The Original Nightmare 1988,  R)
15
Miracle on 34th Street 1994,  PG)
16
An American Werewolf in London 1981,  R)
17
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
18
The Rage: Carrie 2 1999,  R)
19
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
20
An American Haunting 2006,  PG-13)
21
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
22
Dracula 2000 2000,  R)
23
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
24
Dracula II: Ascension 2003,  R)
25
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) 2000,  R)
26
Dracula 3000 2004,  R)
Dracula 3000
Good Sci fi vampire movie.
27
Night of the Living Dead 1968,  R)
28
Night of the Living Dead 1990,  R)
29
Night of the Living Dead 3D 2006,  R)
30
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005,  R)
31
Return of the Living Dead: Necropolis 2005,  R)
32
The Return of the Living Dead 1985,  R)
33
Return of the Living Dead 3 1993,  R)
34
Return of the Living Dead Part II 1988,  R)
35
The Living Daylights 1987,  PG)
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
37
Halloween 1978,  R)
38
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
39
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
40
Halloween - Resurrection 2002,  R)
41
Halloween H2O 1998,  R)
42
Halloween II 1981,  R)
43
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
44
Lady in the Water 2006,  PG-13)
45
Deep Water 2006,  PG)
46
Open Water 2 (Adrift) 2006,  R)
47
Friday the 13th 1980,  R)
48
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
49
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
50
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
51
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
52
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
53
Freddy vs. Jason 2003,  R)
54
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
55
Boa Vs Python 2004,  R)
56
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
57
Snakes on a Plane 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments