My Favorite Movies


  tamigirl's Rating My Rating
1
Gone With the Wind 1939,  G)
2
Pride and Prejudice 2005,  PG)
3
Sense and Sensibility 1995,  PG)
4
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
5
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
6
It Happened One Night 1934,  Unrated)
7
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
8
An American Werewolf in London 1981,  R)
9
An American Haunting 2006,  PG-13)
10
American Graffiti 1973,  PG)
11
The Wizard of Oz 1939,  G)
12
In & Out 1997,  PG-13)
13
Porky's 1981,  R)
14
Urban Cowboy 1980,  PG)
15
The Fugitive 1993,  PG-13)
16
Young Frankenstein 1974,  PG)
17
Blazing Saddles 1974,  R)
18
The Long, Long Trailer 1954,  G)
19
A Very Brady Sequel 1996,  PG-13)
20
Jeepers Creepers 2001,  R)
21
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
22
Lake Placid 1999,  R)
23
Point of No Return (The Assassin) 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments