Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. tala060389
  2. Krystalline

Give list a short description

  tala060389's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
greatest movie of all time...
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
another tolkien wonders with the magic of peter jackson
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
still and would always be the greatest movie of all time
4
Tropic Thunder 2008,  R)
Tropic Thunder
hilariously.... serious?!?!? kinda.
5
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
not the typical zombie-field movie.
6
Center Stage 2000,  PG-13)
Center Stage
this is where i saw the most beautiful ballet steps ever!
7
Enchanted 2007,  PG)
8
The Princess Diaries 2001,  G)
9
Monsters, Inc. 2001,  G)
10
Ice Age 2002,  PG)
11
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
12
I Am Sam 2001,  PG-13)
13
Transformers 2007,  PG-13)
14
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
16
Semi-Pro 2008,  R)
17
Kung Fu Panda 2008,  PG)
18
300 2007,  R)
19
War of the Worlds 2005,  PG-13)
20
Finding Nemo 2003,  G)
21
Wanted 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments