My Favorite Movies


  tafoyaluis1's Rating My Rating
1
Barbarella 1968,  PG)
2
Begotten 1991,  Unrated)
3
Cannibal Holocaust 1979,  NC-17)
4
The Living Dead Girl (La Morte vivante) 1982,  Unrated)
5
Eraserhead 1977,  R)
6
Dead Alive (Braindead) 1992,  R)
7
Dead or Alive: Hanzaisha 1999,  R)
8
Pulp Fiction 1994,  R)
9
Night of the Living Dead 1968,  R)
10
Night of the Living Dead 1990,  R)
11
Night of the Living Dead 3D 2006,  R)
12
Les Démoniaques (Curse of the Living Dead, The Demoniacs) 1974,  R)
13
The Dead Hate the Living 1999,  R)
14
E tu vivrai nel terrore - L'aldilà (The Beyond) 1981,  R)
15
Gojira 1954,  Unrated)
16
The Seventh Seal (Det Sjunde inseglet) 1957,  Unrated)
17
Little Miss Sunshine 2006,  R)
18
Dan in Real Life 2007,  PG-13)
19
Everything is Illuminated 2005,  PG-13)
20
Donnie Darko 2001,  R)
21
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
22
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
23
I, Zombie 1999,  Unrated)
24
Carnival of Souls 1962,  R)
25
Il Fantasma dell'Opera (The Phantom of the Opera) 1998,  R)
26
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
27
Creature from the Black Lagoon 1954,  Unrated)
28
El Gato sin botas 1957,  Unrated)
29
Gozu (Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu) 2003,  R)
30
The Devil's Rejects 2005,  R)
31
House of 1000 Corpses 2002,  R)
32
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
33
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
34
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
35
Plasterhead 2006,  R)
36
Candyman 1992,  R)
37
Lady in a Cage 1964,  Unrated)
38
Hang 'em High 1968,  PG-13)
39
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
40
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
41
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Più) 1965,  R)
42
Freaks 1932,  Unrated)
43
Sin City 2005,  R)
44
V for Vendetta 2006,  R)
45
Grindhouse 2007,  R)
46
Death Proof 2007,  R)
47
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
48
Reservoir Dogs 1992,  R)
49
Chakushin Ari (One Missed Call) 2004,  R)
50
Chakushin ari 2 (One Missed Call 2) 2005,  R)
51
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
52
Hero 2002,  PG-13)
53
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
54
The One 2001,  PG-13)
55
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
56
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) 2006,  R)
57
Re-Animator 1985,  R)
58
Beyond Re-Animator 2003,  R)
59
The Hills Have Eyes 2006,  R)
60
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
61
The Hills Have Eyes 1977,  R)
62
The Hills Have Eyes, Part 2 1985,  R)
63
Hostel 2006,  R)
64
Hostel: Part II 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments