My Favorite Movies
These are my all time favs to watch.Some are intense,childish,humorus but over all fulfilling.....
| taetae211's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarface 1983, R) |
|
| 2 |
Training Day 2001, R) |
|
| 3 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 4 |
Xanadu 1980, PG) |
|
| 5 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 6 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 7 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 8 |
Friday 1995, R) |
|
| 9 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 10 |
Friday the 13th 2009, R) |
|
| 11 |
Friday the 13th Part 2 1981, R) |
|
| 12 |
Friday the 13th Part 3 1982, R) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 14 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 15 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |















