My Favorite Movies


  t40inpc's Rating My Rating
1
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
The Transformers - The Movie
A must see movie.
2
Shark Tale 2004,  PG)
Shark Tale
Excellent movie!
3
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
Excellent movie!
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Excellent movie!
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Excellent movie!
6
Shrek 2001,  PG)
Shrek
Excellent movie!
7
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
I cried like a baby!!! This movie is a must see...
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Excellent movie!
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Another great movie
10
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
The best anamtion I think I have ever seen. A movie you could watch over and over....It's a good thing because Steven makes us.....lol
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Excellent movie!
12
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Was the hottest movie on the screen... Still an Excellent movie!
13
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Excellent movie!
14
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Excellent movie!
15
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Excellent movie!
16
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Excellent movie!
17
Gladiator 2000,  R)
18
The Scorpion King 2002,  PG-13)
The Scorpion King
Excellent movie!
19
XXX 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments