My Favorite Movies


  T0TT3NHAM's Rating My Rating
1
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
The Best Mock everrr!!! =]
2
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
Spiderpig! Spiderpig! does watever a Spiderpig does!
3
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
haha the case of the moving statue! lol!
4
The Ringer 2005,  PG-13)
The Ringer
ohh god this is as funny shit!
5
Mickybo and Me 2005,  R)
Mickybo and Me
best film ever! best comedy film ever! got to see this !
6
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
lol! FUCK FUCK FUCK FUCK!!

ahaha!
7
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
the action in this is far better than 300...
8
300 2007,  R)
300
bit crap because of the monsters bit but everything else, okay...
9
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
havent seen this yet but i want to!
10
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
this film is class best war ever!
11
Saints and Soldiers 2003,  PG-13)
12
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
good, but some bits bit shite!
13
Mean Machine 2001,  R)
Mean Machine
this is fuuuuuuuunnnnny!
14
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
good but just an american football version of Mean Machine.
15
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
16
Shrek the Third 2007,  PG)
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
18
Night at the Museum 2006,  PG)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
20
War of the Worlds 2005,  PG-13)
21
Date Movie 2006,  PG-13)
22
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
23
White Chicks 2004,  PG-13)
24
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
26
The Man 2005,  PG-13)
The Man
that film was well funny!
27
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
28
Shrek 2 2004,  PG)
29
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
30
Casino Royale 2006,  PG-13)
31
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
Starsky & Hutch
classic!
32
Shrek 2001,  PG)
33
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
34
Epic Movie 2007,  PG-13)
35
Jackass: Number Two 2006,  R)
36
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
37
Little Man 2006,  PG-13)
38
The Matrix Reloaded 2003,  R)
39
Blade: Trinity 2004,  R)
40
Jackass - The Movie 2002,  R)
41
The Matrix 1999,  R)
42
The Matrix Revolutions 2003,  R)
43
WWE - Eve of Destruction 2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments