My Favorite Movies


  szcld's Rating My Rating
1
Slumdog Millionaire 2008,  R)
2
Ghost Town 2008,  PG-13)
3
Changeling 2008,  R)
4
Gran Torino 2008,  R)
5
Paschendaele ,  Unrated)
6
Max Payne 2008,  PG-13)
7
The Haunting of Molly Hartley 2008,  PG-13)
8
The Day the Earth Stood Still 2008,  PG-13)
9
Body of Lies 2008,  R)
10
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
11
Valkyrie 2008,  PG-13)
12
Revolutionary Road 2008,  R)
13
Step Brothers 2008,  R)
14
Taken 2008,  PG-13)
15
Burn After Reading 2008,  R)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
18
Forrest Gump 1994,  PG-13)
19
Finding Nemo 2003,  G)
20
Shrek 2001,  PG)
21
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
23
The Godfather 1972,  R)
24
Sin City 2005,  R)
25
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
27
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
28
Death Race 2008,  R)
29
Sex and the City 2008,  R)
30
Bangkok Dangerous 2008,  R)
31
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
32
WALL-E 2008,  G)
33
The Ruins 2008,  R)
34
Drillbit Taylor 2008,  PG-13)
35
In Bruges 2008,  R)
36
Witless Protection 2008,  PG-13)
37
Juno 2007,  PG-13)
38
No Country for Old Men 2007,  R)
39
1408 2007,  PG-13)
40
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
41
The Game Plan 2007,  PG)
42
Fast Track: No Limits 2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments