My Favorite Movies


  symercedes's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
2
The Patriot 2000,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
4
Braveheart 1995,  R)
5
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
6
Batman 1989,  PG-13)
7
Blazing Saddles 1974,  R)
8
Harvey 1950,  Unrated)
9
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
11
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
13
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
14
Batman Begins 2005,  PG-13)
15
Batman Forever 1995,  PG-13)
16
Batman Returns 1992,  PG-13)
17
Batman & Robin 1997,  PG-13)
18
Airplane! 1980,  PG)
19
Airplane 2 - The Sequel 1982,  PG)
20
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
21
Spaceballs 1987,  PG)
22
Hot Shots! 1991,  PG-13)
23
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
24
Transformers 2007,  PG-13)
25
300 2007,  R)
26
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
27
1408 2007,  PG-13)
28
Shooter 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments