My Favorite Movies


  1. sxybowler
  2. Leann

I love pretty much any kind of movie. Used to love watching horror flicks when I was younger but now can do without them. My favorite movies are Romance and Action especially the ones with Stephen Segal

  sxybowler's Rating My Rating
1
You've Got Mail 1998,  PG)
2
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
3
Walk the Line 2005,  PG-13)
Walk the Line
This is a very good movie. I have always enjoyed Cash's music and Joaquin played him very well. I recommend this movie to all my friends.
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
5
The Wizard of Oz 1939,  G)
6
Walking Tall 2004,  PG-13)
7
Willow 1988,  PG)
8
United 93 2006,  R)
United 93
This is an awesome movie. I hate what happened on 9/11/01 but I am glad there were people out there willing to TRY and save other people.
9
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
10
Coach Carter 2005,  PG-13)
11
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
Very good movie, I LOVED this movie. I would reccommend this movie to everyone. Very Funny!!!
12
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
This is a very funny movie. I wasn't sure if I was going to like it at first, but I LOVED it, I laughed all the way through it.
13
Freedom Writers 2007,  PG-13)
Freedom Writers
I truly LOVED this movie. It is one of the best movies I have seen in a long time. I recommend this movie to All who have not seen it yet
14
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
VERY GOOD MOVIE. Denzel did it again....Awesome

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments