Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sxeempress's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
300
This movie is fckin' awesome. Loved it from begining to end.
2
The Last Mimzy 2007,  PG)
The Last Mimzy
This is a must for you to take your children to see, my kids & I had so much fun.
3
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
This movie is pretty hilarious, especially if you ever wanted to say or do some of the stuff this guy does in this movie he's pretty funny.
4
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
Stranger Than Fiction
If your a Will Farrell fan as am I you will love this movie.
5
Let's Go To Prison 2006,  R)
Let's Go To Prison
This is a must for any adult who enjoys a laugh, hilarious all the way through.
6
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
School for Scoundrels
This movie is awesomely twisted, if you enjoy Anger Management then you'll love this one. Billy Bob & Jon Heder are both outstanding in this hit.
7
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Drew has an outstanding performance & Adam is perfect for her in this romantic comedy.
8
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
This movie is hilarious from begining to end if you love the first one you'll love this one.
9
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
The best romantic comedy ever, Adam & Drew work so well together in this.
10
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
one of the best movies ever, I loved it all the way through, sick ass movie.
11
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
My all time favorite cartoon movie, I alawys loved The Little Mermaid & kinda wished at the bottom of my heart that I could be one.
12
Sorority Boys 2002,  R)
Sorority Boys
Awesomely funny, great to watch whenever ur down (kinda makes ya wonder bout some people u first meet) LOL
13
Monster 2003,  R)
Monster
Chrisina is wickedly awesome in this hit & plays so well with Charlize, both blend perfectly together.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments