My Favorite Movies


  1. SxcChaCha207
  2. Cha

Random Lot. All Time Favs. 1st 5 In Right Order, Rest Are Just A Mess!

  SxcChaCha207's Rating My Rating
1
Grease 1978,  PG)
Grease
this is my fav movie of all time! SUMMER LOVIN'!!!!
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
i LOVE this film! how wud i love 2 b rachel mcadams! da kiss in the rain ws sooo hot!
3
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
god! i no the hole story n most of the line!
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
5
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
oh god! abso luv the movie but sumin hapend when i went 2 c it lol
6
Monsters, Inc. 2001,  G)
7
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
i no this off my heart. it make my hert sing! (wtf! lol)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
10
Ice Age 2002,  PG)
11
Forrest Gump 1994,  PG-13)
12
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
13
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005,  G)
14
American Pie 2 2001,  R)
15
Freaky Friday 2003,  PG)
16
American Pie 1999,  R)
American Pie
HILARIOUS!!!
17
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
18
Shark Tale 2004,  PG)
19
The Princess Diaries 2001,  G)
20
Just Married 2003,  PG-13)
21
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
sooooo bluddeh funi!
22
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
oh god! me n my m8 found it soo scary!
23
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
cudnt stop larfing! yeeeh baby!
24
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
freakin hilarious!
25
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
gr8 movie! lets go.....SHOPPIN!!
26
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
luvin' it! i larf evry tym i c it!
27
Pretty Woman 1990,  R)
28
Bring It On 2000,  PG-13)
29
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
omg! do i love this film or wt! n jake wtsit is gorge!
30
Flubber 1997,  PG)
31
50 First Dates 2004,  PG-13)
32
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
33
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
34
About a Boy 2002,  PG-13)
35
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
36
Meet the Parents 2000,  PG-13)
37
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
38
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
not rele sure. i do like it tho.
39
What a Girl Wants 2003,  PG)
40
Finding Nemo 2003,  G)
41
Over the Hedge 2006,  PG)
42
The Incredibles 2004,  PG)
43
Date Movie 2006,  PG-13)
44
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
45
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
cnt remba most of it bt i no i luved it lol
46
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
47
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
48
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
49
Shrek 2001,  PG)
50
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
51
She's the Man 2006,  PG-13)
52
What Women Want 2000,  PG-13)
53
The Pink Panther 2006,  PG)
54
The Wedding Date 2005,  PG-13)
55
Legally Blonde 2001,  PG-13)
56
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
57
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments