My Favorite Movies
| sweetynati's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 5 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 6 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 7 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 8 |
A Lot Like Love 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 10 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 11 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 12 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 13 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 14 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 17 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 18 |
Immortal Beloved 1994, R) |
|
| 19 |
The Departed 2006, R) |
|
| 20 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 21 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 22 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Shooter 2007, R) |
|
| 24 |
The Life of David Gale 2003, R) |
|
| 25 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 26 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 27 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 28 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 29 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |





























