My Favorite Movies


  sweetycat's Rating My Rating
1
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
umm
2
The Incredibles 2004,  PG)
3
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
4
The Grudge 2004,  PG-13)
5
William Shakespeare's The Merchant of Venice 2004,  R)
6
Ghost Rider 2007,  PG-13)
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
8
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
9
Islander 2006,  R)
Islander
umm
10
The Host (Gwoemul) 2006,  R)
11
Dead Silence 2006,  R)
Dead Silence
umm
12
300 2007,  R)
13
Ice Age 2002,  PG)
14
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
15
The Matrix 1999,  R)
16
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
17
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
18
Hocus Pocus 1993,  PG)
19
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
20
The Master of Disguise 2002,  PG)
21
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
22
U-Carmen e-Khayelitsha 2005,  Unrated)
23
Sommer vorm Balkon (Summer in Berlin) 2005,  Unrated)
24
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments