My Favorite Movies


  sweety4780's Rating My Rating
1
Highlander: The Search for Vengeance 2007,  Unrated)
2
Ultimate Avengers: The Movie 2006,  PG-13)
3
Twilight Zone: The Movie 1983,  PG)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Mean Girls 2004,  PG-13)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
A Walk to Remember 2002,  PG)
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
10
The Matrix 1999,  R)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Wedding Crashers 2005,  R)
13
Shrek 2001,  PG)
14
Forrest Gump 1994,  PG-13)
15
Braveheart 1995,  R)
16
V for Vendetta 2006,  R)
17
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
18
The Departed 2006,  R)
19
Grease 1978,  PG)
20
Old School 2003,  R)
21
Sin City 2005,  R)
22
50 First Dates 2004,  PG-13)
23
Little Miss Sunshine 2006,  R)
24
Zoolander 2001,  PG-13)
25
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
26
Gladiator 2000,  R)
27
Batman Begins 2005,  PG-13)
28
Office Space 1999,  R)
29
Pretty Woman 1990,  R)
30
Remember the Titans 2000,  PG)
31
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
32
The Shawshank Redemption 1994,  R)
33
Hitch 2005,  PG-13)
34
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
35
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
36
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
37
Saving Private Ryan 1998,  R)
38
Garden State 2004,  R)
39
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
40
Love Actually 2003,  R)
41
Finding Nemo 2003,  G)
42
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
43
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
44
Shrek 2 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments