My Favorite Movies


  1. sweetu4eva
  2. Anita

Give list a short description

  sweetu4eva's Rating My Rating
1
Jab We Met 2007,  PG)
Jab We Met
Hehe. I loved it.
2
Heyy Babyy 2007,  Unrated)
3
Fight Club: Members Only 2006,  Unrated)
Fight Club: Members Only
Well....Zayed was hot atleast.
4
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997,  Unrated)
5
Pardes 1997,  Unrated)
6
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
Dilwale Dulhania Le Jayenge
So SWEEEET!!
7
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
Good Movie.
Zac Efron was sooo cute!!
8
Jump In! 2007,  Unrated)
Jump In!
I love this movie!!
9
Main Hoon Na 2004,  G)
Main Hoon Na
Loved it!!!
Zayed Khan was soooo hot, and SRK's acting was good.
Amrita Rao's acting was good too.
10
Shakalaka Boom Boom 2007,  Unrated)
Shakalaka Boom Boom
Intersting story....Loved Upen in it.
11
Vivah 2005,  Unrated)
Vivah
The story was so sweet!! Shahid and Amrita look so cute together!!
12
Dil Chahta Hai 2001,  Unrated)
13
Humko Tumse Pyaar Hai 2005,  Unrated)
Humko Tumse Pyaar Hai
This movie was so sweet!!
14
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
Liked the dancing in the end.
15
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Cute couple.
16
Aladdin 1992,  G)
17
Raise Your Voice 2004,  PG)
18
Fanaa 2006,  Unrated)
Fanaa
interesting story.
19
Dhoom 2004,  Unrated)
Dhoom
Loved the movie, but Abhi looked nerdy..
20
Dil Hai Tumhaara 2002,  G)
21
Phir Bhi Dil Hai Hindustani 1999,  Unrated)
22
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
23
Dil Jo Bhi Kahey... 2005,  Unrated)
24
Heart of Gold (Dil Ka Rishta) 2003,  Unrated)
25
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
I liked the movie, although its childish.
And zac Efron is cute.
26
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
I loved it!
The songs were awesome, I loved the setting where the country club was; and as always, Zac Efron was looking hawt!!
27
Meet the Parents 2000,  PG-13)
28
Slumdog Millionaire 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments