My Favorite Movies
| sweetroxy79's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 3 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 4 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 6 |
Waiting 2005, R) |
|
| 7 |
The Virgin Suicides 1999, R) |
|
| 8 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Blade 1998, R) |
|
| 10 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 11 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 12 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 13 |
Varsity Blues 1999, R) |
|
| 14 |
Bon Cop, Bad Cop 2006, R) |
|
| 15 |
L'Horloge biologique 2005, G) |
|
| 16 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Elles étaient cinq (The Five of Us) 2004, PG) |
|
| 18 |
Human Trafficking 2005, Unrated) |
|
| 19 |
Astérix chez les Bretons (Asterix in Britain) 1986, Unrated) |
|
| 20 |
300 2007, R) |




















