My Favorite Movies


  sweetlady4567's Rating My Rating
1
Aladdin 2002,  G)
2
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
3
Batman Forever 1995,  PG-13)
4
The Family Stone 2005,  PG-13)
5
Inside Man 2006,  R)
6
Casper 1995,  PG)
7
The Neverending Story 1984,  PG)
8
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
9
Cinderella 1950,  G)
10
Anger Management 2003,  PG-13)
11
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
12
Beetlejuice 1988,  PG)
13
World Trade Center 2006,  PG-13)
14
Into the Blue 2005,  PG-13)
15
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
16
Toy Story 2 1999,  G)
17
Back to the Future Part II 1989,  PG)
18
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
19
Black Hawk Down 2001,  R)
20
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
21
Flubber 1997,  PG)
22
Peter Pan 2003,  PG)
23
Rat Race 2001,  PG-13)
24
My Girl 1991,  PG)
25
Batman Returns 1992,  PG-13)
26
Good Will Hunting 1997,  R)
27
Alien3 1992,  R)
28
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
29
102 Dalmatians 2000,  G)
30
Wild Wild West 1999,  PG-13)
31
Beethoven 1992,  PG)
32
Wayne's World 1992,  PG-13)
33
The Omen 2006,  R)
34
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
35
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
37
The Santa Clause 1994,  PG)
38
Shrek 2001,  PG)
39
Daddy Day Care 2003,  PG)
40
Batman & Robin 1997,  PG-13)
41
Ghostbusters 1984,  PG)
42
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
43
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
44
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments