My Favorite Movies
| sweetjinx24's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Saw 2004, R) |
|
| 7 |
The Cave 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Descent 2005, R) |
|
| 12 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 13 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Saw II 2005, R) |
|
| 15 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 16 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 17 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Ocean's Eleven 1960, Unrated) |
|
| 19 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 20 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 22 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Saw III 2006, R) |
|
| 24 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 25 |
Grease 1978, PG) |
|
| 26 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 27 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 29 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 30 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 31 |
The Brave One 2007, R) |
|
| 32 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 33 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 34 |
Constantine 2005, R) |
|
| 35 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 36 |
Perfect Stranger 2007, R) |
|
| 37 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 38 |
Shooter 2007, R) |
|
| 39 |
Mr. Brooks 2007, R) |
|
| 40 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 41 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 42 |
The Strangers 2008, R) |
|
| 43 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 44 |
The Mist 2007, R) |
|
| 45 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 46 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 47 |
300 2007, R) |
|
| 48 |
Fracture 2007, R) |
|
| 49 |
Untraceable 2008, R) |
|
| 50 |
Quarantine 2008, R) |
|
| 51 |
The Golden Compass 2007, PG-13) |
|
| 52 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 53 |
Robots 2005, PG) |
|
| 54 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 55 |
The Forgotten 2004, PG-13) |
|
| 56 |
The Invisible 2007, PG-13) |
|
| 57 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 58 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 59 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 60 |
Alpha Dog 2006, R) |




























































