Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sweetangell06's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Great Movie !!!
2
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
A Beautiful Mind
Excellent !!!
3
Law Abiding Citizen 2009,  R)
4
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
Catch Me If You Can
it is one of my favorites movies..
5
Donnie Brasco 1997,  R)
6
Troy 2004,  R)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I love Johnny Depp :D
10
If Only 2004,  PG-13)
11
A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story 2006,  Unrated)
A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story
a very nice movie..with a interensting story..love it!
12
Chek law dak gung (Naked Weapon) 2003,  R)
Chek law dak gung (Naked Weapon)
This is the best movie..ever
13
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
i've seen this movie twice..i like it
14
A Walk to Remember 2002,  PG)
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
16
The Hangover 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments